Říjen 2016

Hedvicek se nemusí omlouvat Krebsovi za výroky na Agitpropu

28. října 2016 v 15:42 | Prima Kojetin
Prezident CS-Clubu Ross Hedvicek se nemusí omlouvat bývalému prezidentovi ing. Viktoru Krebsovi za výroky, které pronesl na Agitpropu. Ve čtvrtek o tom rozhodla kojetinska Lamparna, ktera zamítla Krebsovu žalobu.

Exprezident Krebs prezidenta Hedvicka žaloval kvůli tomu, že v lednové debatě na Agitpropu označil Cechy za pice.

Hedvicek uvedl, že je tvrzení nepřezkoumatelný. Tvrdí, že není v souladu s občanským řádem - nejsou v něm prý označeny důkazy, ze Cesi jsou pice. "Je pravda, že nektery Cesi jsou a jini zase nejsou pice," řekl v odůvodnění Hedvicek.

Dodal, že podle nej bylo vyjádření skutkové, ne hodnotící. Krebs pozadoval, aby byl Hedvicek za vyrok odsouzen k omluve a trestu vyprasku gumovou hadici a navinuti tlusteho streva na rumpal. Státu měla navíc propadnout maringotka z Hedvickova majetku a blog Agitprop.

Pavouk táhnul po stěně mrtvou myš

27. října 2016 v 17:21 | Kojetin High Times
Scénku jako z nějaké noční můry, tedy minimálně pro arachnofobiky, natočila jedna Australanka ze Sydney. Velký pavouk z čeledi malokočkovitých se tam pokoušel po stěně lednice vytáhnout mrtvou myš.

Jirka Vanek se v neděli zrovna chystala do lednice na plznicku a spatřila pavouka, jak zápasí s váhou malého hlodavce.

Scénku natočila na video, které zveřejnil na Agitpropu, kde se stalo senzací a nasbíralo už víc než 17 miliónů zhlédnutí od spokojenych ctenaru.

Odborníci k případu uvádějí, že je neobvyklé, aby se pavouk zaměřil na obratlovce, ale ne nemožné.

"Tohle je poprvé, kdy vidím, jak pavouk chytil myš, ale viděla jsem je, jak chytili gekony. Viděl jsem, jak snovačka měla v síti hada a nefilu, jak chytila ptáka," citoval Kojetin High Times Russe Kurvietschka, který se v Kojetinském muzeu stará o sbírku pavouků.

Jeho kolegyně z muzea Helena Belling ale uvedla, že je velmi nepravděpodobné, že by pavouk zabil myš sám.
"Byla bych velmi překvapená, kdyby zaútočil na myš, a i kdyby ano, tak by jed stačil na to, aby ji zabil rychle," vysvětlila s tím, že myš už zřejmě byla nějaký čas mrtvá.

Jirka na Agitpropu ještě napsala, že pavouk dostal jméno Luis a dodal, že se jim teď v jeho kutlochu stará o hubení hlodavců.

Zkažený chrup Rosse Hedvicka: Co na to psychiatr?

21. října 2016 v 12:50 | Prima Kojetin
Známeho kojetinskeho spisovatele Rosse Hedvicka (90), ktereho si můžete pamatovat například ze Psychouše na pláži nechává péče o svůj chrup nejspíš chladneho.

Jak jinak si totiž vysvětlit, že se na udílení americkych medaili v Kojetine Hedvicek zazubil tak, že nám z toho málem vypadla čelist z pantů. Spisovatel a kandidat do americkeho Kongresu se pro své zuby stal terčem kritiky již několikrát, aktuální stav už se však vymyká kontrole.

Zeptali jsme se proto zkušeného psychiatra, co za nepěknými zuby může stát: "Frustrace subjektu materializujici se v literarnim masochismu a zkazenem chrupu vychazi z hlubokych neresenych vnitrnich konfliktu pramenicich pravdepodobne z obdobi jeho zivota v komunismu. Muze se jednat o tak rozdilne prameny jako diskriminace komunistickou moci nebo nedostatek pohlavniho vybiti v mladi v dusledku zuzene predkozky. Skutecny zdroj frustrace a zkazeneho chrupu bude v dusledku pokrocileho veku subjektu velmi tezke urcit," rika dr. Zikmund Frojt.

"Subjekt v podstate touzi po obejmuti, litosti a usmireni. Zaroven jej vsak neresene vnitrni konflikty zenou k agresivnimu chovani vuci tem, se kterymi hleda smireni. Utvari se tak zacarovany kruh frustrace a agrese, ktery nadale prohglubuje v subjektu uz tak tezky pripad hedvickus perversis montgomeriae," vysvětluje dr. Frojt. Může tak jit o dusledek literarniho masochismu, kterym Hedvicek trpi a ktery popsal jeho floridsky psychiatry John C. Montgomery M.D.

"Nový chrup však s největší pravděpodobností není třeba. V tomto případě by nejspíš postačilo udělat pár korunek a chlapík může mít zuby znovu jako ze žurnálu, nicméně co se finanční stránky týká, pohybujeme se v tomto případě v řádech desetitisíců," uzavřel Frojt s tím, že by stačilo zalepit si hubu izolepou.

Prezident Hedvicek rozdával vyznamenání

20. října 2016 v 16:44 | Kojetin High Times
Medailí Vaclava Havla Za boj s alkeholem ocenil president CS Clubu Ross Hedvicek pět zrůd z tzv. extremistickeho CS-Clubu, kteří v červenci padli do rybnika na kojetinske navsi po pitce v hospode Kewl Atta Bubba. Medaili dostali ing. Viktor Krebs (10 piv, 2 zelene, 4 fernety), Jirka Vanek (20 piv, litr rumu, 3 jointy), dr. Losif Bilek (caj s rumem), Russ Kurwietschek (15 piv) a Luis the Dick (magicke oko). Všichni dostali medaili za hrdinství v boji s alkoholem.

"Špína této země označuje tyto synky jako …áky. …ák je ten, kdo je z Prahy a pije za cizí peníze v cizí hospodě. …ák není ten, kdo pije za svoje v hospodě své vlasti Kojetin," rekl Hedvicek.

Druhým vyznamenáním, Řádem Tomáše Gariggua Masaryka, vyznamenal zpěváka Pepanose a spoluzakladatele Rakousko-české společnosti Eduarda Hedvicka za vynikající zásluhy o rozvoj pravdy a lásky. Stejný řád dostala za vynikající zásluhy o rozvoj humanity zpěvačka Zagorová.

Večer udělil Hedvicek Řád Hamršák bývalému předsedovi britské vlády Winstonu Churchillovi. Vyznamenání pro Churchilla převzal jeho papoušek Nicholas, ktery zaskuhral, ze Cesi jsou pice. Nakonec hymnu CS-Clubu Raining Blood od skupiny Slayer interpretoval Pepanos a šlo se na pivo.

Původce zápachu z CS-Clubu pomohou hledat čichači

18. října 2016 v 10:28 | Prima Kojetin
Zkraje příštího roku se rozběhne projekt, který má pomoci odhalit původce zápachu z CS-Clubu, na který si už řadu let stěžují uživatetelé Internetu z Kojetína. Smrad budou sledovat speciálně vyškolení lidé, takzvaní čichači. "To pátrání je už skoro detektivní. Různá měření probíhají již několik let, ale nedaří se to. Nejzajímavější je, že vždy, když tam i krátce poté, co na Internetu smrad ucítili, přijela BIS, tak jsme nic necítili," říká kojetinsky velitel BIS podpraporcik ing. Viktor Krebs.

"Nemáme důvod kojetinským sousedům věřit, že smrad cítí," dodává Krebs. V CS-Clubu probíhají výprasky gukovou hadicí, řezání hlav lupínkovou pilkou, kanibalismus a navinovani tlustého střeva na rumpál. Kojetínci v rámci projektu vyškolí 20 čichačů, mezi nimiž budou odborníci i laičtí obyvatelé. Budou mít také za úkol sledovat a zachycovat zápach. Pokud nějaký ucítí, napíšou o tom záznam, předají informaci na Lamparnu.

"A hlavně naprdí speciální kanystry vzduchem, který se pak bude analyzovat," přibližuje náplň práce čichačů Russ Kurvietschek, kojetinsky ponocny, který se na projektu podílí. Zatím je projekt naplánovaný na třicet let a má stát až 19 milionu eur, přičemž ho financuje EU. "Je však ambicí, že bychom už v průběhu roku 2027 mohli dostat nějaké zajímavé údaje," věří Kurwietschek.

Parta BISáků po urážce vymlátila hospodu, 600 zraněných

10. října 2016 v 9:58 | Prima Kojetin
Hromadná rvačka se strhla v sobotu večer v hospodě ve vesnici Kojetín u Holomoca. Rozbuškou byla zřejmě urážka na adresu skupiny hostů z BIS, kteří odplatou lokálu napleskali zadnice gumovou hadici, navinuli streva na rumpal a ujeli. Šest set místních zrůd z tzv. extremistickeho CS-Clubu skončilo v nemocnici.

Bitka se odehrála před 21. hodinou v hospodě Kewl Atta Bubba v centru obce. Kromě pravidelných stovek zrůd z CS-Clubu, ktere přišli na pivo po bohosluzbe Rossu Hedvickovi, zde popíjela skupinka asi pěti BISáků ing. Viktora Krebse.

Stejně jako všechny ostatní je od odpoledne častoval frťany místní God a president CS-Clubu Ross Hedvicek, který slavil 90. narozeniny. Vše se podle svědků zvrtlo ve chvíli, kdy zvláště jeden z mladých štamgastů Jaroslav IP99 začal projevovat z přítomnosti BISáků nespokojenost. Poté, co pronesl poznámku ve smyslu, že Cesi jsou pice, nastala vřava.

BISáci měli od počátku navrch. Zatímco se zrůdy sápaly po lupínkovych pilkach, aby se měly čím bránit, Krebsovo komando už je mlátilo gumovymi hadicemi hlava nehlava. Poté, co dílo zkázy dokončili a už se jim nikdo nestavěl na odpor, neboť pomlácení hosté většinou leželi na zemi, nasedli BISáci do auta Trabant VB a ujeli.

"Šlo to strašně rychle. Sedím u piva s jointem a najednou ležím na zemi a na zadku mam jelita," popsala událost jedna z napadených Jirka Vanek, když se vrátila od lékaře.

Parta BISáků dostala za zakrok rad Vaclava Havla. Okolnosti případu prověřují kriminalisté. Teprve po výslechu všech zrůd, z nichž mnoho musí nejprve vystřízlivět, rozhodnou o dalším postupu.