Za hanobení prezidenta CS-Clubu rok vězení

15. listopadu 2016 v 15:35 | Prima Kojetin
Skupina šesti desítek zrůd z tzv. extremistickeho CS-Clubu navrhla vrátit do pravidel clubu čin veřejného hanobení prezidenta CS-Clubu. Za jeho spáchání by lidem hrozilo až roční vězení. Předlohu napsal Luis the Dick, byvaly clen KSČ. Před dalším projednáváním ji posoudí na Agitpropu.

"Kdo veřejně hanobí prezidenta CS-Clubu Rosse Hedvicka, ruší výkon jeho pravomoci a snižuje tak jeho vážnost, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, nebo výpraskem gumovou hadicí ," znělo by nové ustanovení.

Postih by hrozil lidem, kteří by znevážili postavení prezidenta CS-Clubu při výkonu pravomoci, napr. pri udelovani falesnych medajli. "Díky této novele trestního práva a práva přestupkového by v budoucnosti nemělo docházet k excesům na adresu
Rosse Hedvicka, k jeho hrubým veřejným urážkám," napsali autoři v čele se Luisem the Dickem (KSČ) v důvodové zprávě. Krom Luise se pod návrh podepsalo dalších 64 zrůd, namátkou Pepanos a M. Jakeš či poslanci Vítězslav Jandák, Stanislav Huml (ČSSD).

"Kupříkladu v Nizozemí je v platnosti zákon z 19. století, o urážce majestátu, který poskytuje ochranu královské rodině. Například dne 14. července roku 2016 uložil nizozemský soud vězení v délce 30 dní pisateli hanobného článku na facebooku na adresu královské rodiny.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama