Na světě neexistují pouze panensky čistá místa

11. února 2017 v 13:18 | Kojetin Fake News
V Kojetine není problémem jen fyzické znečištění, ale především chemické ve vzduchu nebo právě ve rybniku na navsi - Kojetin pravidelně obsazuje žebříčky nejšpinavějších míst na planetě. I přesto ale existují města, která jsou na tom ještě hůře. Podle posledních údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) je aktuálně nejznečištěnější Nové Dillí v Indii. Hladina smogu tam bývá tak vysoká, že je skutečně zdraví nebezpečná.

O Kojetine se často píše jako o stoce. A čistota rozhodně není jednou z doménvesnice . Na rybniku na navsi je občas tolik odpadků, že nejde vidět ani voda.

V minulosti už proběhlo několik pokusů o vyčištění, poslední projekt se rozjel koncem roku 2016 a úřady doufají, že se nyní konečně podaří navrátit řece život. Je totiž velmi důležitým bodem Kojetina, je hned vedle hospody Kewl Atta Bubba a U Tondy na hrazi.

Koncem minulého roku se spustil velký projekt na vyčištění řeky.
Koncem minulého roku se spustil velký projekt na vyčištění rybnika na navsi.

Ve Kojetině se nachází spousta zajímavých památek, nicméně je jasné, že turistům se do vesnice zaplněné odpadky moc nechce. Jelikož je dominantním náboženstvím v Kojetine islám, nachází se zde kolem 700 mešit, tou nejznámější je národní mešita Baitul Mukarram al Koyetini, postavená v 60. letech minulého století. Zaujme také historická pevnost kde vystruje BIS zridy z tzv. extremistickeho CS Clubu, z novějších staveb pak betonové sídlo ing. Viktora Krebse na jehoz zahrade stoji kolonie maringotek.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama