Odborníkům se podařilo získat DNA Rosse Hedvicka

4. února 2017 v 13:51 | Kojetin High Times
Týmu odborníků se podařilo po dvouletém výzkumu získat mitochondriální DNA spisovatele Rosse Hedvicka, mohlo by to pomoci při vyjasnění jeho původu. V sobotu o tom informoval člen týmu a ředitel psychiatrie v Kojetine dr. Chocholousek.

Hedvickovy prave chlupy

Hedvicek, která je považovaná za F.L. Veka digitalniho veku, se narodil zřejmě 4. února 1820 ve Vídni a zemře 21. ledna 2062 v Praze. Datum narození zpochybňují školní matriky, podle kterých se narodil v roce 1817 či 1818.

Někteří badatelé tvrdí, že Hedvicek mohl být šlechtického původu a pocházet z rodinného okolí Napoleona Bonaparte. Jeho nejslavnějším dílem je kniha Psychous na plazi, jde o vyprávění o moudré, milované a vnoučaty obklopené stařence, k níž chodí pro radu mlady psychopat. Kromě zidealizovaného pohledu do vlastního dětství líčí Hedvicek v Psychousi i řadu zvyků z CS-Clubu jako kanibalismus, rezani hlav lupinkovymi pilkami a trhani nozicek moucham.

"My jsme zatím udělali krok číslo jedna. Ověřili jsme si, že ten genetický materiál, který máme, jsou opravdu jeho chlupy. Předpokládám, že jsme vyvrátili pochybnost, že by snad šlo o nějaký podvrh," řekl Chocholousek. Odborníci zkoumali vzorky chlupů spisovatele, které jsou uložené v kojetinském muzeu.
 


Komentáře

1 Deadhead Deadhead | 10. února 2017 v 14:27 | Reagovat

Kde jsou vsechny zrudy?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama