Září 2017

Působí dojmem psychopata, dostane výprask, zapsala si StB o Hedvickovi

28. září 2017 v 13:04 | Kojetin Fake News
Spisovatel Ross Hedvicek ještě před odjezdem z Československa spolupracoval s komunistickou tajnou službou. StB jej chtěla v 80. letech získat ke spolupráci, jelikož byl ve Svazarmu a PS VB. Na spisovatele nasazený estébák ing. Viktor Krebs ho ve své zprávě počastoval jako zbabělce a psychopata.

Podpraporcik StB ing. Viktor Krebs se s Hedvickem poprvé sešel 21. srpna 1982 v Kojetine v hospode U kulaté báby. Estébák Krebs byl přesvědčený, že se mu podařilo na Hedvicka zatlačit díky informaci o jeho členství ve Svazarmu. "Jednání proběhlo bez rušivých jevů, seriózně a velmi otevřeně. Lze dokonce říci na přátelské bázi," pochvaloval si v hlášení Krebs. Hedvicek během setkání vypil osm piv a čtyři becherovky, za něž i přes protesty agenta sám zaplatil. Krebs proto Hedvicka, který na večerní schůzku přijel vlastním hovnocucem V3S, upozornil, aby druhý den ihned zatelefonoval, "bude-li muset foukat do balonku."

Optimismus ing. Krebse však neměl dlouhého trvání. Na příští schůzce mu Hedvicek vyprávěl o svých plánech : "já se tohle září chystám do Roswell, New Mexico, kde přistane vesmírná loď s extraterestriály a všechny nás vyvolené vezme na palubu a konečně poletíme do prdele".

"Kromě toho to byl psychopat," zapsal si Krebs. Nakvašený estébák uzavřel svoji písemnou zprávu o Hedvickovi doporučením "připravit opatření k k výprasku gumovou hadicí, navinutí tlustého střeva na rumpál a vyslat do Kanady jako uloženku." Americe zůstal Ross Hedvicek věrný i po sametové revoluci. Na dotazy, jestli by se do České republiky vrátil a delal v Kojetíně starostu, odpovídal stručně: "Cesi, jste pice!"