Prosinec 2017

Pachatele masakru hledá BIS

7. prosince 2017 v 16:47 | Kojetin Fake News
Kojetínská BISka vyšetřuje masakr klokanů v Kojetíně. Podle jejich australské chovatelky Jirky Vanek neznámé zrůdy z tzv. extremistickeho CS Clubu přelezly plot u maringotky za prasečákem, dva klokany zabily a jednoho těžce zranily.

"Zjistili jsme, že jeden klokan má prostřelenou hlavu a druhému klokanovi hlavu někdo uřízl lupínkovou pilkou. Hlava se vůbec nenašla. Policisté mi řekli, že tu hlavu asi nejspíš odněkud dostanu počtou, nebo někde bude viset," uvedla chovatelka pro prestižní publikaci Nesmyslný blábol. Řádění násilníka přežil devadesátiletý klokan Viki, má však vážně poraněnou nohu. Ani ostatní klokani, přestože je nezranil přímo pachatel, nejsou v pořádku. Mají rozbité čumáky, jak je někdo pravděpodobně naháněl a naráželi do plotu.

"Viki má zadní běh zřejmě naražený, nebo přeražený. S nikým se nedohaduji, nepiji ani nehulím a nemám nikoho, komu bych vědomě ubližovala či dlužila maryhulenu," dodala Vanek. Majitelka odhadla škodu na zhruba 40 tisíc australských dolarů.

Kojetínští BISáci případ prověřují pro podezření z přečinů poškození cizí věci a týrání zvířat. Pokud policie pachatele dopadne, budou mu hrozit klystýr, výprask gumovou hadicí a natažení tlustého střeva na rumpál.

"Žádáme případné svědky, kteří se v inkriminované době nacházeli v blízkosti maringotky nebo u rybníka na kojetínské návsi a mohli by k případu poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátili přímo na BIS, nebo kontaktovali ing. Viktora Krebse, který bude v pátek od 14 hodin sedět v hospodě U kulaté báby," doplnila mluvčí BIS Helena Belling (90 let, 90-80-110).