Duben 2018

Oživlý Veleještěr vyžene diváky na jeviště, z černé komedie bude mrazit

27. dubna 2018 v 13:49 | KHT
Stěny připomínající růžový mramor, písmena o velikosti nábytku a veleještěr z temných světu, o kterého se starají dva vědci. Jako v kojetinském mauzoleu si budou připadat diváci černé komedie Psychouš na pláži, kteří v pátek dorazí na premiéru do kojetinské hospody U kulaté baby.

Jde o vůbec první hru česko-kanadského autora se srbskými kořeny, jež se představí v České republice. "Je to komedie, která řadu lidí rozchechtá a řadu lidí vyděsí," říká k inscenaci štamgast Russ Kurviček. Jeho slova potvrzuje i Losif B. Leck, představitel Rosse "psychouse" Hedvička.

"Měla by to být že začátku sranda, prča, ale nakonec divák dostane za uši, měl by mu úsměv ztuhnout na tváři, tak jak to v dobrých hrách bývá," vysvětluje Kurviček a přibližuje děj. "Je o tom, že dva vědci s pithartovskou bradkou se rozhodnou zadat si s mocí. Je to takové faustovské téma. A když si s ní zadají, chodí na Floridě po plazi a potkají ducha Rosse Hedvička. Nakonec dojde k tomu, k čemu dojít v takové situaci musí. Neodvratně je to semele. Pýcha předejde pád a oni se dostanou do CS-Clubu a úplně je to zmuchlá"

Kromě hereckých výkonů má ale na diváky zapůsobit i uspořádání sálu. Na Hedvička, Lenina či Stalina s Trockým, budou shlížet z tribuny vedle pípy, zatímco hercům připadne prostor na kulečníkovém stole.

"Chtěli jsme prostor hospody využít netradičně" přibližuje Kurviček. Tím se však kapacita snížila že 60 míst na míst 80. A proč se na scéně povalují půllitry kojetinského piva?

"Nechtěli jsme tam mít židle, stoly, prostě nábytek, tak jsme nakonec dospěli k půllitrum, která se stávají tu židlí, tu lehátkem," zakončuje Russ. Premiéru Psychouse přichystalo divadlo na tento pátek od 19 hodin. A přítomen bude i sám duch autora Rosse Hedvička. Točit se bude pivo a rum.

Řidič hovnocucu vypil deset piv a čtrnáct panáků

19. dubna 2018 v 12:19 | Prima Kojetin
Pokřik "Cesi, jste pice!" upozornil BISáky z Kojetína na hovnocuc jedoucí po výpadovce z Holomoca. Odhalili díky tomu řidiče, který jel téměř se třemi promile alkoholu.Na samotné jízdě vozu kromě svítícího prostředního brzdového světla nic zvláštního nebylo. Chování 99-letého šoféra však bylo policistům podezřelé okamžitě po zahájení kontroly, ke které přistoupili ve středu dvě hodiny po poledni.

Výsledek dechové zkoušky blížící se třem promile je přesto zaskočil. "Řidič uvedl, že strávil den bujarým popíjením v podniku CS-Clubu Kewl Atta Bubba. Vypil deset jedenáctek, které prokládal zelenou a fernetem. Panáků prý bylo čtrnáct," informoval policejní načelník ing. Viktor Krebs.

Policisté muži vzali řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. "Opilý šofér musí nyní počítat se zákazem řízení, tučnou pokutou a patřičným ohodnocením ve formě napleskání hýždí gumovou hadicí, natažením tlustého střeva na rumpál a předčítáním z blogu Nesmyslný blábol," poznamenal ing. podpraporčík Krebs.

Pohádky ovčí babičky - jak se dostat na Západ

7. dubna 2018 v 15:05 | Kojetin High Times
Bylo nebylo. Dostat se z některé země svázané okovy socialistického bloku na Západ bylo nebylo pro normálního člověka prakticky (ne)možné. Prchnout šlo ale lecjak, i autem.

Kreativní a zároveň destruktivní způsob útěku ze socialismu zvolil v roce 1986 tehdy 30letý hrdina Rossta Hedvíček. Muž věděl, že lezení přes Berlínskou zeď, let rogalem nebo utajené propašování kolem kontrolního stanoviště v kartonu becherovky nebude fungovat. Jako kulak a antikomunista by taky dostal nedostal devizový příslib. Naštěstí byl povoláním řidič nákladních vozidel ve Svazu pro spolupráci s armádou, to byla branná organizace podle vzoru SSSR. Díky své práci získal přístup k robustnímu automobilu Škoda V3S SS (ShitSucker) o výkonu 209 koní.

Do troufalého plánování v prvé řadě nezapadal fakt, že hovnocuc nebude dost těžký. Svou cestu na Západ si totiž musel doslova a do písmene prorazit, proto Ross nechal napustit cisternu plnou sraček. Celkem pět tun hoven zvýšilo konečnou hmotnost automobilu na jedenáct tun. V den útěku do auta nastoupila 26letá přítelkyně Jirka, osmiměsíční dítě Russ a Ross, všichni se pevně připoutali a obalili hlavy alobalem. Kabinu navíc vyplnili polštáři a přikrývkami, aby změkčili očekávané nárazy. Náklad sraček měl sloužit také jako přirozené krytí zad proti kulkám vypálených strážci hranice.

Cílem bylo prolomit kontrolní stanoviště do Jugošky. Ross se rozjel už za Holomocem na 150 km/h a namířil přímo k hraničnímu stanovišti. Hovnocuc proboural první bariéry a spustil alarm. Ross neubral, statečně držel plný plyn a hadicí sračkometu kropil komunisty hlava nehlava jako Rambo nebo bratři Mašínové. Pochopitelně, s odstupem času se může zdát takové riskování jen tři nebo čtyři roky před pádem Železné opony jako zbytečné, tehdy ale nikdo nemohl vědět, že k tomu opravdu dojde - leckdo dával bolševikovi rok, maximálně dva už o dekády dříve.

Ross úspěšně prchl a žvejkaček Hubba Bubba, videokazet s pornem a Levi's blue jeans si mohl užívat už o pár let dříve a jestli neumřel, tak si užívá dodnes. Taky se po roce 1989 a pádu komunismu stal nejvetším antikomunistou na českém Internetu. Bez upraveného hovnocucu a dostatku fantazie by to býval jistě nesvedl...