Srpen 2018

Bůh jsem já, tvrdil sousedovi muž

10. srpna 2018 v 21:04 | Kojetín Fake News
Maringotka se zahrádkou v Kojetíně, kde žila sekta CS-Club vedená Rossem Hedvíčkem, je nenápadná. Podivného chodu domácnosti uvnitř si všimli jen sousedé. Ponocné Russ Kurvíček bydlí hned vedle. "Působili na mě velice divně, až nenormálně. Věděli jsme, že Ross získával lidi, kteří jsou osamocení, a jejich osamělosti využíval," popsal Kurvíček.

Hedvíčka loni v souvislosti s případem navštívili i kriminalisté. "Jedna ze zrůd tehdy byla vyloučena z CS-Clubu a zemřela a druhá byla v kritickém stavu. Ty zrůdy psaly na blog Agit-Pop od rána do tmy. A dostávaly k jídlu jen suchý chleba namočený ve vodě. Nebo suché rohlíky, které Hedvíček posbíral v obchodech jako vyřazené, a čaj z ponožek. Viděl jsem je mnohokrát na blogu, jak čistí diskuse od plevelu co tam zanechal Jaroslav z Astorie, NY. Jinak to byli vegetariáni. Podkopaly zbytečnou trávu, oprášily kořínky a jedly je. Jednou jim u mě koupil asi pět kilo medu. Uvařil jim na večer deset litrů kaše a za odměnu dostala každá zrůda po lžičce medu," vylíčil poměry v CS-Clubu Kurvíček.

Svérázné byly i vztahy uvnitř sekty. "Jednou, když si přišel pro med, říkal: Vy jste včelař, máte tu královnu matku. A u nás to tak je taky. My nemáme Boha. Bůh jsem já. A královna je moje manželka Candy. Ta přikazovala, co mají dělat, ale sama také pracovala. On byl hlavní šéf. Vše jen řídil. Svou manželku sice uznával, ale jak sám říkal, žili podle pravidel, že všichni jsou všech. Takže v tech maringotkach bylo kolikrát rušno," doplnil Kurvíček.

CS-Clubu patří i maringotka s modlitebnou v Leninově ulici v Kojetíně. Několik let ji stavěly zotročené zrůdy. Sousedé se od začátku divili. Všimli si, že na stavbě pracují staré zrůdy, ale nikoho nenapadlo, že je někdo nutí. "Myslela jsem si, že jsou tu dobrovolně. Zkrátka blázni zapálení do práce," říká jedna ze sousedek Bobina Černá, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Sekta skončila sve působeni v Kojetíně loni v listopadu, kdy nastoupila do létajícího hovnocucu a odletěla na transgalaktický kosmický koráb Trixtrax legendárniho kosmickeho vůdce Aldabara Miniputina.