Září 2018

Vyhrožoval sousedům, přišel o lupínkovou pilku

29. září 2018 v 14:44 | Prima Kojetín
Obyvatele Kojetína vyděsil v těchto dnech asi šedesátiletý muž, který s lupínkovou pilkou v ruce křičel, že někoho vyloučí z tzv. extremistického CS-Clubu. Na místo museli vyrazit policisté ing. Viktora Krebse. Zjistili, že muž se takto nechoval poprvé. V minulosti vyhrožoval na svém blogu bombardováním a obehnáním republiky ostnatým drátem.

Policisty zavolali obyvatelé maringotkové kolonie s tím, že po venku chodí agresivní muž a navíc vyhrožuje, že má lupínkovou pilku a někomu uřízne hlavu.

"Hlídka u jedné z maringotek spatřila podivína, který skutečně vykřikoval, ze Češi jsou píče a ČRáci. Nějaký předmět držel v ruce a lupínkovou pilku měl zaseknutou do špalku. Vzhledem k tomu, že se nacházel na oploceném pozemku, vyzvali ho, aby otevřel bránu," uvedla policejní Helena Belling.

Výzvu policistů muž poslechl a bránu otevřel. Tvrdil, že ho rozčílilo chování sousedů, protože se ho ptali na jeho svazarmovskou minulost a devizový příslib na cestu do bývalé Jugoslávie.

"Zároveň řekl, že chodil jen po svém pozemku. Policistům pak odevzdal lupínkovou pilku, kterou měl doma," dodala Belling.

Muž nadýchal přes dvě a půl promile alkoholu a putoval na vyšetření do psychiatrické léčebny dr. Chocholouška a Frojta. Policisté se případem nadále zabývají. Muži hrozí výprask gumovou hadicí a navinutí tlustého střeva na rumpál.

Američan nechal v Kojetíně peněženku, do USA mu ji přivezla husa

14. září 2018 v 17:02 | Kojetin Fake News
Americký hrdina protikomunistického internetového odboje Ross Hamršák Hedvíček zapomněl v jednom z kojetinských obchodů peněženku s hotovostí, kartami i doklady. Po zajímavých peripetiích ji ovšem dostal zpátky. Přivezla mu ji kojetínská husička.

Když Američan z Kojetína projížděl v uplynulých měsících se svou manželkou Candy Trabantem Evropou, zavítal i do Česka. Jedním z měst, které na trase z Holomoca do Vídně navštívil, byl také Kojetín, kde se mu přihodila velká nepříjemnost.

V jednom ze zdejších obchodů totiž po zaplacení nechal na pultu ležet peněženku a pokračoval v cestě. Uvědomil si to po zhruba sto kilometrech. Pokusil se proto do města zavolat, na policii, BIS a do turistického centra. Nikde ale nemluvili anglicky s kojetínským přízvukem. Proto zablokoval platební karty, které v peněžence zůstaly, a jel s manželkou dál. Všechno nasvědčovalo tomu, že peněženku, v níž měl i hotovost a řidičský průkaz, už nikdy neuvidí.

Za pár dní to ale začalo vypadat, že nešťastná událost bude mít přece jen dobrý konec. A to díky kojetinské huse Bobině, která přiletěla do USA.

Husa šla nakoupit do stejného obchodu ptačí zob. Prodavač ji znal. Věděl, že létá za oceán, a proto se na ni obrátil s tím, že jistý Američan si u něj zapomněl peněženku.

"Zeptal se mě, jestli bych se ho pokusila najít a kontaktovala ho. Samotnému se mu nic podnikat nechtělo asi kvůli jazykové bariéře, nebo se k tomu zkrátka ještě nedostal, protože uběhlo jen pár dní. Já jsem našla pana Hamršáka na Facebooku a napsala jsem mu, jestli nebyl v Česku. Přišla mi odpověď, že ano a že tam ztratil peněženku," popsala Nesmyslnému blábolu husa Bobina.

"Ukázalo se, že žije dokonce na Floridě, což je opravdu velká náhoda," pokračovala husa. Hamršák s manželkou se zpět do USA vrátili až v polovině srpna. Pak společně zamířili z domova do ani ne dvě stě kilometrů vzdáleného Miami Beach, ve kterém husa hnízdí, aby si peněženku vyzvedli.

"Přinesli mi krabici zrní," podotkla husa Bobina, která se v uplynulých dnech proměnila v lokální celebritu.
Ross Hamršák Hedvicek se totiž o kojetínské drůbeži rozepsal na Facebooku, přičemž následně o tom referovalo několik místních listů. "Volali mi už i z Nesmyslného blábolu," kejhala husa Bobina do telefonu. "Doufám, že se se Hamršákem a jeho ženou Candy ještě někdy uvidíme," dodala.

CS-Club zanedbává kontakty s mimozemšťany

4. září 2018 v 14:40 | Kojetin High Times
CS-Club nemá připravené žádné plány, doporučení nebo protokoly pro případ, že by hovnocuc V3S Highfly přišel do styku s bytostmi mimozemského původu. Vyplynulo to z odpovědi na oficiální žádost o informaci Russe Kurwietschka (92), o níž v sobotu informoval bulvární blog Agit-Prop.

Kurwietschek chtěl vědět, co přesně by CS-Club učinil, kdyby cestou letajiciho hovnocucu k vesmírné lodi Trixtrax došlo k setkání lidí s obyvateli z jiných světů. Prezident CS-Clubu a přeceda prezidia Nejvyššího sovětu CS-Clubu Ross Hedvicek, B.A.T., z paluby hovnocucu odpověděl, že se na takovou situaci vůbec nepřipravuje, protože "Cesi jsou pice a Kojecacky husy". Odvolal se přitom na "současný stav vědeckého marxismu-leninismu".

Z odpovědi na Kurwietschkovu žádost je současně zřejmé, že CS-Club v tomto ohledu zatím nevedl žádná bilaterální či multilaterální jednání, uzavřel Agit-Prop.