Říjen 2018

Přistáli jsme na kometě! Je to první krok k osídlení nových planet?

12. října 2018 v 15:14 | Kojetin High Times
Vesmírný koráb Trixtrax legendárního kosmického vůdce Aldabara Miniputina, který krouží kolem planety PR-D311 v galaxii 67P Čurjumov/Gerasimenko vypustil ve středu odpoledne modul Shitsucker V3S, který úspěšně přistál na povrchu vesmírného tělesa. Je to vůbec poprvé, co se něco podobného podařilo.

Přistání letajiciho hovnocucu se podařilo hned napoprvé. Shitsucker V3S řízený prezidentem CS-Clubu Rossem Hedvickem se tak stal vůbec prvním umělým tělesem, které kdy přistálo na povrchu planety. Hovnocuc nyní čekají vědecké úkoly. Svými zařízeními by měl například navrtat do hloubky čtvrt kilometru horninu tvořící planetu a uložit do ní životní dílo kojetínského barda, kterého má hovnocuc plnou cisternu.

Organizátorem mise není americká NASA nýbrž tzv. zrůdný a extremistický CS-Club. Pro kosmonautiku jde o mimořádný úspěch. Podle zrůd z CS-Clubu nebylo vůbec jisté, že se přistání zdaří, protože šlo o velmi komplikovaný manévr, který nebyl nikdy předtím vyzkoušen. Modul se snesl na planetu ze vzdálenosti 20 kilometrů. Důležitým faktorem bylo zpoždění signálu, které je 28 minut. Ze Trixtraxu tak nebylo možné cokoliv řídit, vše bylo záležitostí automatiky. Napětí v řídícím centru v Kojetíně bylo velké, vždyť sonda Shitsucker putovala ke kometě skoro 1 rok, když předseda CS-Clubu a astronaut Ross Hedvicek odletel z Roswelu se svymi zrůdami do prdele 19. listopadu 2017. Úspěch mise však závisel právě na přistání modulu.

Z celé operace už dorazily na Zemi první snímky. Je na nich vidět opuchlý zátylek R. Hedvicka, do folie zalisovaný znak Kojetína a nejaký prach v pozadí.

CS-Club také zdůrazňuje, že samotné přistání je sice přelomovým mezníkem, ale není hlavním účelem mise. Tím je hledání nových planet vhodných k osídlení a založeni města New Kojetin, kde budou zrůdy z CS-Clubu žít bez komunistů, inženýrů, Mexičanů, bembeků, ČRáků a naivních Koječáků. Jak říkají experti z CS-Clubu, New Kojetin tu bude navěky. Možná že přistání malého modulu Shitsucker V3S bude jednou bráno jako první krůček k osídlení jiných planet.